no images were found
Egzamin z języków obcych kończy egzamin ósmoklasisty. Nasi uczniowie w większości pisali egzamin z języka angielskiego, a także z języka niemieckiego. Każdy egzamin językowy sprawdza następujące umiejętności: słuchanie ze zrozumieniem (pytania do nagrań), czytanie ze zrozumieniem (pytania do tekstu, uzupełniane luk ) i tworzenie wypowiedzi.
no images were found
Kolejny dzień egzaminu ósmoklasisty, to dzień królowej nauki. Uczniowie mieli do rozwiązania 15 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte. Nie zabrakło zadań na wykorzystanie twierdzenia Pitagorasa, pojawiły się proporcje, działania na potęgach i pierwiastkach, a także zadanie związane z obliczaniem prędkości. Większość naszych ósmoklasistów mówiła po egzaminie, że zadania były łatwe :).
no images were found
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego już za nami. Nasi uczniowie musieli się zmierzyć z „Zemstą” Aleksandra Fredry. Dodatkowo była rozprawka lub napisanie opowiadania, w którym spotkało się bohatera z obowiązkowej lektury szkolnej. Zapraszamy do fotorelacji.
Grupa realizująca projekt metodą storytellingu nie zwalnia tempa. Tym razem wzięliśmy udział w warsztatach online prowadzonych przez migrantów. Byli to: Sara, która wyemigrował wraz z rodzicami z objętej wojną Syrii oraz Kuban, który z powodów politycznych opuścił Kirgistan. Oboje dzielili się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniem. Grupa powoli zmierza do finału projektu. Za nami warsztaty oraz spotkania, które sami zorganizowaliśmy. W trakcie realizacji projektu rozmawialiśmy z osobami, które przebywały kilka lat za granicą, np. we Włoszech lub Wielkiej Brytanii. Spotkaliśmy się również z uchodźcami z Ukrainy. Czas na opracowanie zebranego materiały oraz prezentację.
Od 16 maja rozpoczął się nabór – rejestracja do szkół ponadpodstawowych. Rejestracji konta wraz z wyborem szkół ponadpodstawowych można dokonać w naszej szkole w pracowni informatycznej. Istnieje również możliwość wydrukowania podania.
no images were found
W ramach realizowanego od marca programu ,,Globalna szkoła. Razem o migracjach”, w naszej szkole odbyły się dedykowane wyłącznie dla nas warsztaty online. Poprowadziła je Pani Hanna Zielińska, kulturoznawczyni, trenerka antydyskryminacyjna oraz animatorka kultury. Motywem przewodnim warsztatów był tzw. storytelling, a więc metoda którą nasi uczniowie realizują projekt. Przypominamy, że w ramach projektu rozmawiamy z osobami z doświadczeniem migracyjnym, zarówno z kraju, jak i z zagranicy (np. uchodźcami z Ukrainy).
no images were found
Wydarzenie w pietrowickiej szkole było podsumowaniem udział w projekcie „ Pietrowiccy nauczyciele w działaniu”, który został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej“. Działania promowały interdyscyplinarną pracę poprzez STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).
Na początku bieżącego roku szkolnego kilkoro nauczycieli doskonaliło swój warsztat pracy na zagranicznych szkoleniach na Maderze i Krecie. Nowo nabytymi umiejętnościami podzielili się z innymi nauczycielami i powstał pomysł, aby przygotować projekt edukacyjny, którego motywem przewodnim stał się teatr. Finałowy pokaz pracy nauczycieli i uczniów miał miejsce 27 i 28 kwietnia, w tym również podczas spotkania z rodzicami. Czytaj dalej Teatr niejedno ma imię- Theater has many names