Przypominam, że uczniowie mają możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielami w sprawie egzaminów. Konsultacje mogą mieć charakter indywidualny lub klasowy. Bardzo zachęcam do uczestnictwa w tych spotkaniach. Informację o terminach tych spotkań udzielają nauczyciele.
Samorząd szkolny dziękuje za nadesłane zdęcia. Wielu z Was kreatywnie i pracowicie spędziło śniegowe dni. Każdy ulepiony bałwanek był wyjątkowy. Najwyższym jednak, okazał się bałwan mierzący aż 185cm – dzieło Floriana Bernardta z klasy IIb. Na drugim miejscu stanęła Wiktoria Achtelik – uczennica klasy IIa . Jej bałwan był niższy o parę centymetrów. Mierzył 180 cm. Podium zamknęła Kinga Nowak z klasy IIb. Jej śniegowy stwór miał wysokość 163cm.
Samorząd postanowił też wyróżnić twórców może nie najwyższych, ale równie zaskakujących bałwankowych osobliwości. Wyróżnienia otrzymują: Igor Majchrzak (klasa 2a), Łukasz Fergisz (klasa 2a) oraz Tadeusz Rzeszótko (klasa 1a).
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy !!!! Mamy nadzieję, że zabawy na śniegu pozwoliły Wam na chwilę zapomnieć o dokuczliwej pandemii i dostarczyły wielu wrażeń, uśmiechów i zarumienionych policzków … 😉
W trakcie lekcji uczeń powinien komunikować się w sposób kulturalny.
Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować i robić printscreenów bez zgody nauczyciela.
Dla bezpieczeństwa wszystkich uczniów nie wolno podawać nikomu hasła do platformy Microsoft Teams.
W sytuacji zagrożenia wywołanego używaniem sieci wyłącz monitor i powiedz o tym rodzicom/nauczycielom.
Nie należy klikać w linki, pliki których uczeń nie zna.
Uczeń zobowiązany jest do ochrony swoich haseł przed dostępem do nich osób trzecich
Należy używać programów antyspamowych i antywirusowych.
Uczeń powinien bardzo ostrożnie korzystać z komunikatorów i portali społecznościowych. Powinien pamiętać przede wszystkim o zagrożeniach płynących z kontaktu z osobami nieznajomymi.
Uczeń powinien korzystać z komputera umiarkowanie, gdyż długotrwałe korzystanie szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów.
Do zdalnych lekcji wychowania fizycznego uczeń powinien mieć przygotowane bezpieczne miejsce do ćwiczeń.
Od września do grudnia 2020 r. Szkoła Podstawowa w Pietrowicach Wielkich brała udział w projekcie Instytutu Edukacji Pozytywnej pt. „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje”. Szkolenia odbywały się na interaktywnej platformie e-learningowej. Objęły one nie tylko uczniów klas 7 i 8, ale również nauczycieli i Dyrekcję. Program został stworzony z myślą o wspieraniu zdrowia psychicznego w rzeczywistości szkolnej. Uczestnicy projektu rozwijali swoje kompetencje emocjonalno-społeczne w zakresie radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, konfliktowymi. Otrzymali informacje na temat mediacji oraz poznali podstawowe techniki mediacyjne. Ponadto nauczyciele wzięli udział w superwizjach, które miały na celu polepszenie jakości swojej pracy wychowawczej.
Uczniowie, którzy otrzymali certyfikat ukończenia projektu to: Klaudia Trojańska, Ewa Plura, Milena Wąchała, Emilia Kiełkowska i Aleksandra Pytel.
Nauczyciele biorący udział w projekcie to: p. Dorota Olbrich, p. Urszula Florian, p. Katarzyna Lenort, p. Ewelina Malcharczyk, p. Małgorzata Koza oraz p. Dyrektor Jacek Pierzchała. Projekt koordynowała p. Anna Łyczko.
9 i 10 grudnia ósmoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Festiwalu Perspektyw pod tytułem „InspiratON – czas na zawodowców”. W tym roku Festiwal Perspektyw, który jest częścią projektu Nowin pn. InspiratON – Czas na Zawodowców odbył się w formie online.
Głównym celem było wsparcie uczniów kończących szkołę podstawową w wyborze zawodu oraz specjalności odpowiadających ich zainteresowaniom, a także potrzebom współczesnego rynku pracy. W trakcie prezentacji mogli się przekonać o zaletach kształcenia technicznego i zawodowego – zapoznać z ofertą szkół ponadpodstawowych, poznać warunki, w jakich kształci się tam przyszłych „zawodowców”, a także dowiedzieć się, na jaką pracę można liczyć po ukończeniu konkretnych kierunków.
W czasie Festiwalu odbywał się konkurs „Jak zostać zawodowcem?” W trakcie konkursu uczniowie logowali się na internetową platformę kahout.it. Liczyła się zarówno liczba, jak i prędkość udzielenia poprawnych odpowiedzi. Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce, za które otrzymali bon o wartości 1500 zł, natomiast nagrodę indywidualną przyznano uczennicy klasy VIII A – Karolinie Cieśli.
Miło mi poinformować, że Ania Stiebler z klasy VI A, zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej na II Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „ Śpiewajmy Małemu”. Zaśpiewała piosenkę „Maryjo, czy już wiesz”.
Serdecznie zapraszam do wysłuchania piosenki w wykonaniu Ani.